Kirjaudu kanta-asiakkaana
Rekisteröidy! | Unohdit salasanasi?
FI EN SE
ostoskori

SeiTL Kevätnäytös Encanto klo 13.00

Takaisin Takaisin päätapahtumaan

SeiTL Kevätnäytös Encanto klo 13.00

Tapahtuma-aika

22.04.2023 klo 13.00 - 22.04.2023 klo 14.30

Tapahtumapaikka/-paikat

Jouppilanvuoren jäähalli / Energia Areena
Paikka: Jouppilanvuoren jäähalli / Energia Areena
(Alaseinäjoenkatu 9, 60320, Seinäjoki)

Liput

alk. 12.50 €

Osta lippuja


Kuvaus

 

Kevätnäytöksemme on muunnelma Disneyn Encanto sadusta, joka luistellaan kahdesti la 22.4.2023. 

Kolumbialainen tyttö Mirabel saattaa olla perheensä viimeinen toivo, kun hän huomaa, että Encantoa ympäröivä taika ja lumottu paikka, joka siunaa lapsia ainutlaatuisilla lahjoilla on nyt vaarassa.

Tämän tarinan siivittämänä jokainen seuramme luistelija pääsee parrasvaloihin esiintymään erilaisissa tärkeissä rooleissa ja selvittämään pysyykö taika heidän keskuudessaan. 

Katsomokartta:


Ovet avataan tuntia ennen näytöstä eli 1.näytöksen ovet avataan klo 12.00 ja 2.näytöksen ovet avataan klo 15.00.

Tapahtumassa on kaksi kioskia. Yläkerrassa ja pukuhuonerakennuksen sisätiloissa ala-aulassa. Lisäksi on hallissa kukkien ja arpojen myyntipisteet HUOM! varaathan mukaan myös käteistä, koska näissä pisteissä käy vain käteinen maksuvälineenä.

Pääsyliput ovelta aikuiset 20€ ja lapset 15€ (3-16v).

 
Suosittelemme tulemaan ajoissa, koska lähiparkkipaikkoja on rajoitetusti ja saattaa joutua jättämään kauemmaksi auton.
Lisäparkit löytyvät alaseinäjoenkadun varrella ennen jäähalleja olevilta parkki alueilta.
Sisäänkäynti on jäähallin pääovista Energia Areenan kyltin alta.

Järjestäjä

Seinäjoen Taitoluistelijat ry